Sukcesy biegaczy z Podhala na Ogólnopolskich Zawodach w Biegach Narciarskich dla szkół "Od pierwszego kroku do Mistrzostwa" | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Sukcesy biegaczy z Podhala na Ogólnopolskich Zawodach w Biegach Narciarskich dla szkół "Od pierwszego kroku do Mistrzostwa"

18 marca 2019
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

W dniach 16-17 marca 2019r. na doskonale przygotowanych trasach biegowych w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska odbyły się Mistrzostwa Polski młodzieży szkolnej w biegach narciarskich. W zawodach wzięło udział ponad 300 zawodników. Pogoda dopisała lecz była typowo marcowa. Zarówno w piątek i sobotę uczestników na trasie przywitał poranny deszcz, trochę śniegu, promienie słońca, a pod koniec mocny wiatr, czyli jak mawia przysłowie "w marcu jak w garncu". W pierwszy dzień zawodnicy konkurowali na dystansach od 3 do 1 km stylem klasycznym. Drugiego dnia uczestnicy zawodów rywalizowali stylem dowolnym na dystansach od dwóch do pięciu kilometrów. W niedzielę przy przepięknej słonecznej pogodzie odbyły się sztafety. Kilka znaczących wyników osiągnęli zawodnicy z Podhala. Głównym organizatorem zawodów był Małopolski Szkolny Związek Sportowy w Krakowie. Głównym sponsorem był Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska. Współorganizatorami zawodów byli: Polski Związek Narciarski, Powiat Nowotarski, Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu.

Ze sportowym pozdrowieniem,

Tadeusz Watycha
Dyrektor Powiatowego Centrum Kultury
w Nowym Targu

Tekst i fot.: Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu

Poniżej znajdują się wyniki zawodów:

Wyniki sztafet: https://skipol.pl/images/rok_2019/WYNIKI_Ogl.zawody_Sztafety_17.03.2019.pdf

Plik do pobrania: