Sukcesy chemików z Goszczyńskiego | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Sukcesy chemików z Goszczyńskiego

15 kwietnia 2020
Zdjęcie 1

Indeks na Wydział Chemii UJ, II miejsce w klasyfikacji drużynowej, II miejsce wśród uczniów klas drugich w województwie.

 

Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego odnieśli ogromny sukces w Wojewódzkim Konkursie Wiedzy Chemicznej UJ.  Weronika Łukaszczyk  z klasy IIIA  zdobyła indeks na Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego. (op. mgr Gabriela Głodziak). Mateusz Arendarczyk z klasy IIB  zajął 2 miejsce wśród uczniów  klasach drugich w województwie.(op. mgr Justyna Pałka)

Dodatkowo I Liceum Ogólnokształcące im. S. Goszczyńskiego zdobyło drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej klas drugich ex aequo z V Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie.  W skład drużyny weszli:  Adam Kozik, Damian Waksmundzki-Luberda (op. mgr Anny Róg) oraz Mateusz Arendarczyk.

Wojewódzki Konkurs Wiedzy Chemicznej organizowany jest przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.  Jego głównym celem jest zainteresowanie uczniów chemią oraz umożliwienie im sprawdzenia swojej wiedzy. Uczniowie muszą wykazać się szeroką wiedzą dotyczącą zagadnień chemicznych. Zadania konkursowe wymagają od nich ogromnej wiedzy teoretycznej oraz rozwiązywania zadań problemowych.  Wojewódzki Konkurs Wiedzy Chemicznej cieszy się olbrzymią popularnością, a udział w nim biorą uczniowie z całej Polski.  Do etapu finałowego, który odbył się w 07.03.2020 r. dostaje się po 200 najlepszych zawodników. By zdobyć tytuł laureata uczniowie Goszczyńskiego musieli pokonać ponad 700 uczniów klas drugich oraz blisko 600 uczniów klas maturalnych z innych szkół.

Od początku istnienia konkursu zwycięzcami zostawali uczniowie krakowskich liceów.  W roku szkolnym 2018/2019 tradycja ta została złamana przez Weronikę Łukaszczyk – uczennicę Goszczyńskiego. Jak widać po tegorocznych wynikach Liceum Goszczyńskiego zaczyna tworzyć swoją własną tradycję i zajmuje coraz wyższe miejsca zarówno w klasyfikacji indywidualnej jak i drużynowej konkursu.

Pełni nadziei na kolejne sukcesy w przyszłości gratulujemy zwycięzcom Wojewódzkiego Konkursu Wiedzy Chemicznej UJ.

 

Tekst i fot.: I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu