Szkolenia dla kosmetyczek w Venulecie | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Szkolenia dla kosmetyczek w Venulecie

20 listopada 2013

Profesjonalne wyposażenie i zaplecze niedawno otwartej pracowni kosmetycznej Prywatnych Szkół Średnich im. prof. Jana Venuleta umożliwiło innowacyjnej firmie NANTES z Bolesławca zorganizowanie tam szkolenia dla kosmetyczek z gabinetów w całym regionie. Skorzystały z niego i uczennice nowotarskiej placówki.

Połączone z pokazem szkolenie przygotowane było przez producenta kosmetyków zarówno profesjonalnych, jak i do pielęgnacji domowej. Innowacyjność firmy NANTES polega na unikatowej technologii łączenia nanowody z kosmetykami mineralnymi (bez chemicznych składników). Ta technologia – jako wynalazek i patent firmy - nie jest stosowana nigdzie indziej na świecie.

Cud kosmetologii rodem z NANTES-a polega na kilku bardzo efektywnych zabiegach. Pierwszy z nich to głębokie nawilżanie z pomocą nanowody. Nanowoda powstaje przez dokonywane w laboratorium rozbicie cząsteczek wody do wielkości 1 nanometra. Taka nanowoda w połączeniu ze składnikami aktywnymi zawartymi w kremach wnika głęboko, bardzo dobrze nawilża skórę i przynosi rewelacyjny efekt.

Kolejny „magiczny” zabieg to masaż przy pomocy szklanych kul. Kule z uchwytem powstają w pracowni artystycznej szkła Stanisława Borowskiego pod Bolesławcem. Ponieważ szkło dość długo „pamięta” temperaturę, do cery naczyniowej stosuje się kule oziębione, a dla słabo ukrwionej, bladej – kule podgrzane. Masaż kulami poprawia drenaż układu limfatycznego, przynosi efekty relaksacyjne odczuwalne przez klientki jako niesamowite.

Jeszcze inny zabieg – mezoNANOlift – to sztuka mikronakłuwania, która skutkuje remodelingiem twarzy, zmniejszeniem zmarszczek i bruzd, rozjaśnieniem skóry, redukcją lub likwidacją blizn i rozstępów. Pomaga też w walce z cellulitem. Pożądany efekt osiąga się już po 3- 5 zabiegach. Zależy on też od długości igieł.

„Nie jest to ból, którego każda z nas nie mogłaby wytrzyma.” - uspokaja prowadząca szkolenie i pokaz Anita Tkaczyszyn. – „Zabieg trwa od 30 minut do godziny, jego cena nie odbiega od kosztów standardowych zabiegów pielęgnacyjnych, ale musi go wykonywać specjalistka z dziedziny mikronakłuwania.”

Firma NANTES szczyci się, że jej kosmetyczne produkty nie zawierają konserwantów. Czas ich trwałości to 1,5 roku. Nanowoda natomiast utrzymuje swoje właściwości przez 2 miesiące.

Szkolenie firmy NANTES ubogaciła jeszcze oferta firmy, z którą producentom nanowody jest bardzo „po drodze”. To firma IKOR, produkująca kosmetyki mineralne i propagująca „kosmetykę kolorową”. Kosmetyki mineralne (na bazie minerałów) różnią się od tych „z minerałami”, ponieważ nie zawierają żadnych innych chemicznych składników. Makijaż z ich użyciem można stosować nawet po zabiegach pielęgnacyjnych, laserowych, medycznych, u osób z trądzikiem młodzieńczym, różowatym i przebarwieniami.

Pracownia przy rynku stała się miejscem promieniowania najnowszych trendów w kosmetologii. Dla firmy NANTES kosmetologia to jednak zaledwie „produkt uboczny” szerokiej działalności naukowej i doświadczalnej. Nanotechnologia bowiem zrewolucjonizowała oblicze współczesnej chemii, fizyki oraz medycyny estetycznej. Jest dynamicznie rozwijającą się dziedziną stwarzającą nieograniczone możliwości w wielu aspektach nauki. Nanowoda spełnia oczekiwania kosmetologów pozostające dotychczas w sferze marzeń – o przenikaniu substancji aktywnych przez naskórek do głębszych warstw, dokładnie tam, gdzie może naprawdę skutecznie zadziałać.


Tekst i zdjęcia otrzymane od Zespołu Szkół Prywatnych im. prof. Jana Venuleta.