Szkoły im. Venuleta - po raz pierwszy w akcji krwiodawstwa | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Szkoły im. Venuleta - po raz pierwszy w akcji krwiodawstwa

18 listopada 2013

13 listopada br. w Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym dla Młodzieży w Nowym Targu miała miejsce, przeprowadzona po raz pierwszy, Akcja Krwiodawstwa, w której aż co trzeci pełnoletni uczeń klas mundurowych dołączył do grona honorowych krwiodawców. Młodzież, do wzięcia udziału w akcji NASZA KREW – NASZA OJCZYZNA, zachęcona została przez członków Klubu Honorowych Dawców Krwi KROPLA, jak również przez przedstawicieli Klubu Honorowych Dawców Krwi Orkiestry Reprezentacyjnej w Karpackim Oddziale Straży Granicznej. Żołnierze podczas wizyty zachęcali młodych ludzi do pomocy w ratowaniu ludzkiego życia. Goście przygotowali specjalną prelekcję i prezentację.

Pobieranie zostało sprawnie przeprowadzone w Stacji Krwiodawstwa przy Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym, a młodzi ludzie debiutujący w roli krwiodawców byli bardzo dzielni w kontakcie z igłą i strzykawką.

Młodzież mogła uzupełnić utracone wartości energetyczne dzięki Firmie Zbigniewa Steskala, która ufundowała produkty spożywcze.

Obecnie wszyscy uczniowie mają świadomość ważnej roli jaką pełni Akcja Krwiodawstwa w ratowaniu ludzkiego życia i zdrowia, dlatego też kolejna planowana akcja odbędzie się prawdopodobnie w marcu.


Tekst i zdjęcia: Prywatne Liceum Ogólnokształcące dla Młodzieży w Nowym Targu.