Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu zwolniona z matury z historii! | Wiadomości

Strona główna

Uczennica I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu zwolniona z matury z historii!

17 kwietnia 2019
Zdjęcie 1

Z dumą informujemy o kolejnej uczennicy  I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu, która zdobyła tytuł finalistki w ogólnopolskiej olimpiadzie!

Agata Czaja, uczennica klasy 2d o poszerzonym programie nauczania języka polskiego, historii i języka angielskiego, odniosła wielki sukces w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Losy Żołnierza i Dzieje Oręża Polskiego”. W tym roku zmieniający się cyklicznie temat olimpiady obejmował lata 1921-1956 (Żołnierze II Rzeczypospolitej – Żołnierze Niezłomni). W finale Agata, wykazując się imponującą wiedzą specjalistyczną, ale również szeroką znajomością całej podstawy programowej z historii na poziomie rozszerzonym, napisała pracę na temat Polskiego Państwa Podziemnego oraz Żołnierzy Niezłomnych. Została ona bardzo wysoko oceniona przez Komitet Główny Olimpiady, co dało Agacie tytuł finalistki oraz zwolnienie z matury z historii (równoznaczne ze stuprocentowym wynikiem egzaminu z tego przedmiotu).

Agacie serdecznie gratulujemy ogromnego sukcesu!

Opiekunem naukowym Agaty jest mgr Katarzyna Sikora

Tekst i fot.:  I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu