Uczennica II LO finalistką X edycji Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Poetyckiej Jacka Kaczmarskiego | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Uczennica II LO finalistką X edycji Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Poetyckiej Jacka Kaczmarskiego

13 maja 2020
Zdjęcie 1

Zuzanna Rączka – uczennica klasy II d w II LO w Nowym Targu znalazła się w gronie jedenaściorga finalistów X edycji Konkursu Wiedzy o Życiu i Twórczości Poetyckiej Jacka Kaczmarskiego. Konkurs skierowany jest do uczniów szkół średnich, a jego organizatorem jest Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Krakowie. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty.

Inicjatywa  jest formą promocji twórczości Jacka Kaczmarskiego wśród młodego pokolenia – osób, które urodziły się już po upadku komunizmu w wolnej Polsce. Projekt służy nie tylko podtrzymywaniu pamięci o wybitnym polskim artyście i jego twórczości, ale uczy także historii Polski w różnych jej okresach: sarmackim, przedwojennym, komunistycznym; historii światowej i szeroko rozumianej kultury artystycznej.

Pierwszy etap konkursu polega na przygotowaniu esejów na jeden z przedstawionych przez organizatorów tematów. Zuzanna zajęła się tematem Moja ze Stwórcą rozmowa jak Syn Jego do drzewa przybitapodmiot liryczny poezji Jacka Kaczmarskiego w relacji z Bogiem. Jak podkreślają  organizatorzy zainteresowanie konkursem było w tym roku bardzo duże i wiele prac prezentowało naprawdę dojrzały poziom. Przyznajemy, że wybór najlepszych z nich nie był łatwy.

Etap ustny konkursu odbędzie się prawdopodobnie w czerwcu 2020 roku.

Tekst i fot.: Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Nowym Targu