Uczennice Goszczyńskiego na 50. Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Uczennice Goszczyńskiego na 50. Olimpiadzie Literatury i Języka Polskiego

4 lutego 2020
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2

Uczennice I Liceum im. Seweryna Goszczyńskiego Paulina Pierwoła (3d) i Bogumiła Nowak (1d), zakwalifikowały się do etapu okręgowego 50. Olimpiady i Literatury Języka Polskiego.

Dziewczyny napisały na etap szkolny prace badawcze: Paulina rozwinęła temat: Polska powieść historyczna między XIX a XXI wiekiem – jej formy, przemiany i znaczenia, a Bogusia opracowała zagadnienie: Poeta jako „homo imaginativus”. Kategoria wyobraźni w poezji polskiej epoki renesansu i baroku, które uzyskały akceptację jurorów Olimpiady i dlatego dziewczyny będą reprezentowały Liceum w tym najbardziej prestiżowym w kraju konkursie polonistycznym. Odbędzie się on w Krakowie dnia 08.02.2020 r. Uczennice zmierzą się z tematami z zakresu literaturoznawstwa lub teatrologii oraz testem gramatyczno-stylistycznym.

Warto zauważyć, że Paulina Pierwoła jest już zeszłoroczną finalistką tej Olimpiady (i ma zdaną maturę z polskiego na 100%!), Bogusia Nowak idzie w jej ślady a idea Olimpiady, inspirując kolejnych uczniów Goszczyńskiego do przeżycia humanistycznej przygody, stała się tradycją Liceum. Obie olimpijki reprezentują klasę o profilu humanistycznym (rozszerzony program języka polskiego i historii) i pracują pod opieką Grzegorza Klaga.

Tekst i fot.: Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu