Uczniowie z I LO na Międzynarodowych Targach Dobroczynności w Krakowie | Wiadomości

Strona główna

Uczniowie z I LO na Międzynarodowych Targach Dobroczynności w Krakowie

28 września 2017
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5

Uczniowie ze Szkolnego Młodzieżowego Wolontariatu działającego przy I LO w Nowym Targu uczestniczyli w Międzynarodowych Targach Dobroczynności w Krakowie. Wolontariusze mieli okazję przyjrzeć się stoiskom 45 organizacji charytatywnych z całego świata i uzyskać informacje na temat ich działalności.

Po uroczystym otwarciu, które odbyło się w Teatrze im. Juliusza Słowackiego, uczestniczyli w Międzynarodowej Konferencji Nagrody im. Jana Pawła II Veritatis Splendor, której motywem przewodnim było pytanie: "Co oznacza mieć wyobraźnię miłosierdzia?". Referaty wygłosiły znane osoby ze świata dobroczynności, m.in. s. Małgorzata Chmielewska, ks. Jacek Stryczek, s. Rosemary Nyirumbe, Anna Dymna i Jan Mela. W drugiej części uczniowie I LO wzięli udział w panelu dyskusyjnym poprowadzonym przez Szymona Hołownię. Reprezentanci poszczególnych organizacji przedstawili zakres ich działalności, a następnie poruszyli kwestie przeszkód, z jakimi muszą się zmierzyć wykonując swoją pracę.

Ideą całego wydarzenia jest promowanie organizacji zajmujących się dobroczynnością oraz pokazanie jakie formy może przyjmować pomoc i inspirowanie do niej nawet wtedy gdy w zamian nie otrzymujemy wdzięczności.

 

Tekst i zdjęcia: I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu.