W Nowym Targu powstanie filia Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

W Nowym Targu powstanie filia Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego

3 kwietnia 2014
Zdjęcie 1
W dniu 31 marca 2014r. Sejmik Województwa Małopolskiego podjął pozytywną decyzję o utworzeniu w Nowym Targu filii Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego, co oznacza, że od tej pory możliwe stało się przeprowadzanie egzaminu państwowego w zakresie prawa jazdy kategorii AM, A1, A2, A, B1 lub B w stolicy Podhala.

- Pozostaje jedynie kwestia stworzenia odpowiednich warunków do egzaminowania tj. placu manewrowego i wzniesienia niewielkiego obiektu przylegającego
budynku Zespołu Szkół Technicznych i Placówek - mówi starosta nowotarski Krzysztof Faber - Filia ośrodka egzaminacyjnego powstanie na terenie przyszkolnym, który zostanie docelowo w całości zagospodarowany.

Przy ośrodku egzaminowania powstanie także hala sportowa oraz boisko ze sztuczną nawierzchnią. Będą tu przeprowadzane jedynie egzaminy na prawo jazdy kategorii AM, A3, A2, A, B1, B, których przeprowadzenie nie wymaga dużego placu manewrowego, dzięki czemu działalność ta nie będzie kolidować z codzienną pracą szkoły.

Przewidywany termin uruchomienia filii MORD to wrzesień br., zgodnie z porozumieniem, jakie Zarząd Powiatu wypracował z Dyrekcją Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. Na ostatniej sesji Rady Powiatu w dniu 27 marca br. Radni jednogłośnie podjęli uchwałę o akceptacji działań Zarządu Powiatu podjętych w celu utworzenia Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Targu.