Weekendowy raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu | Wiadomości

Strona główna

Weekendowy raport Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu

8 stycznia 2018
Zdjęcie 1

Krościenko. Kolejny sprawca napadu zatrzymany przez policjantów z powiatu nowotarskiego

Policjanci z Komendy Policji Krościenko nad Dunajcem przy udziale funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji Nowy Sącz i Komendy Policji Stary Sącz zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o napad na aptekę w Szczawnicy.

Do napadu doszło  22 grudnia 2017 roku około godziny 16:00 w Szczawnicy. Zamaskowany mężczyzna wszedł do apteki zagroził pracownikom przedmiotem przypominającym broń palną  i zażądał wydania pieniędzy, a następnie zbiegł w nieznanym kierunku.

W wyniku intensywnej pracy funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem w dniu 4 stycznia br. w miejscowości Czerniec i Nowy Sącz przy udziale policjantów z Nowego i Starego Sącza dokonali zatrzymania 27-latka mieszkańca Piwnicznej Zdroju oraz 28-latka mieszkańca miejscowości Czerniec.

Mężczyzn zatrzymano w policyjnym areszcie do dyspozycji prokuratury. W związku z powyższym prokurator nadzorujący śledztwo na wniosek policji zastosował wobec mieszkańca Piwnicznej Zdroju środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego w wysokości 5000 złotych. Natomiast wobec mieszkańca Czerńca, Sąd Rejonowy w Nowym Targu zastosował areszt tymczasowy w wymiarze 3 miesięcy.