Wiktor Antosz, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. E. Romera zdobył tytuł Mistrza Polski! | Wiadomości

13 maja 2021

Na zawodach rozegranych 8 maja w Bielsku-Białej juniorzy i seniorzy rywalizowali w 19 PZLA Mistrzostwach Polski w Biegach Górskich w Stylu Anglosaskim.  Biegi anglosaskie, to bieg pod górę i zbieg. W kategorii U20 na trasie liczącej 6,4km Wiktor Antosz nie dał żadnych szans rywalom i pewnie zwyciężył zostając pierwszym Mistrzem Polski Uczniowskiego Klubu Sportowego Romer Rabka - Zdrój. Trenerem Antosza jest Wiesław Perucki.

W tej samej grupie wiekowej 5 miejsce zajęła Julia Zadora, na 15 miejscu uplasował się Maciej Świder. Natomiast w kategorii U16 Anna Jajecznica zajęła 10 miejsce.

Uczniowski Klub Sportowy „Romer” powstał 28 stycznia 2021 roku, z inicjatywy nauczycieli wychowania fizycznego I Liceum Ogólnokształcącego im. E. Romera w Rabce – Zdroju oraz rodziców, sympatyków i zawodników. Bazą klubu jest I Liceum Ogólnokształcące im. E. Romera w Rabce-Zdroju. W klubie trenuje obecnie 38 zawodników w trzech grupach: juniorzy 11osób - trener Wiesław Perucki, dzieci 23 osoby - trener Kamila Perucka, dorośli 4 osoby - trenują samodzielnie

Wszyscy zawodnicy posiadają licencję Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Pomimo krótkiego okresu działalności klubu, jego zawodnicy mogą pochwalić się już znacznymi sukcesami sportowymi.

Tekst i zdjęcia: I Liceum Ogólnokształcące im. E. Romera w Rabce-Zdroju