Dobra współpraca i wzajemne wsparcie kluczem do sukcesu | Wydarzenia | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Dobra współpraca i wzajemne wsparcie kluczem do sukcesu

22 kwietnia 2014
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Zdjęcie 5
W dniu 11 kwietnia 2014r. w Powiatowym Ośrodku Rozwoju Edukacji w Nowym Targu odbyło się spotkanie konferencyjne na temat „Dobra współpraca i wzajemne wsparcie kluczem do sukcesu”. Spotkanie zostało zorganizowane przez Starostę Nowotarskiego Pana Krzysztofa Fabera i Kierownika Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Nowym Targu Panią Monikę Hołowczak.

W spotkaniu uczestniczyli znakomici goście: Pani Joanna Soćko - koordynator ds. opracowania nowego systemu doskonalenia nauczycieli z Ośrodka Rozwoju Edukacji w Warszawie, Pan Bogusław Waksmundzki – Urzędujący Członek Zarządu Powiatu Nowotarskiego, Pani Krystyna Adaśko - Dyrektor Powiatowego Centrum Edukacji i Pomocy Psychologiczno – Pedagogicznej (PCEiPPP) w Wołowie, Pani Małgorzata Urban - Wicedyrektor PCEiPPP w Wołowie, Pani Magdalena Drzazga – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Starym Wołowie, Pani Danuta Haller – koordynator sieci współpracy i samokształcenia w Wołowie, Pani Bożena Bryl – Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Nowym Targu, Pani Jadwiga Maciążek – Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Rabce – Zdroju, Pani Bożena Olcoń-Chlebek – Dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Nowym Targu, Magdalena Chmielewska-Bias – Dyrektor Niepublicznej Placówki Doskonalenia Nauczycieli w Rabce-Zdroju, koordynatorzy sieci współpracy i samokształcenia, SORE oraz pozostali pracownicy Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Nowym Targu.

Podczas spotkania przedstawiono prezentacje z realizacji zadań projektów wdrożeniowych powiatu nowotarskiego i wołowskiego, przeanalizowano mocne i słabe strony realizacji projektu oraz wymieniono swoje doświadczenia na temat wypracowanych „dobrych praktyk”. Podczas dyskusji szukano odpowiedzi na szereg ważnych dla edukacji pytań: Jak poprawić jakość szkoły, przedszkola? W jaki sposób można szkole, przedszkolu pomóc w procesie doskonalenia? Czy nauczyciele, dyrektorzy chętnie się doskonalą? Czy działania projektowe wspomagają szkoły, przedszkola? Co robić, by uczeń chciał się uczyć? itp…itd…. Zastanawiano się również, co zrobić, by realizowane obecnie w ramach projektu działania móc systemowo wprowadzić do szkół i przedszkoli po zakończeniu projektu.