Wyróżnienie ucznia I LO w finale Małopolskiego Konkursu Języka Włoskiego | Wiadomości

Strona główna

Wyróżnienie ucznia I LO w finale Małopolskiego Konkursu Języka Włoskiego

13 lutego 2018
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3

We Włoskim Instytucie Kultury w Krakowie, odbył się finał Małopolskiego Konkursu Języka Włoskiego organizowany przez XIII LO w Krakowie we współpracy z Włoskim Instytutem Kultury, Zakładem Italianistyki UJ oraz Księgarnią Włoską Italicus.

Dominik Machaj z klasy IIa  I LO im. S. Goszczyńskiego w Nowym Targu, po I etapie sklasyfikowany na 10 miejscu, w finale przedstawił prezentację na temat: "Najwspanialsze zabytki architektury średniowiecznej Italii". Wystąpienie Dominika zostało entuzjastycznie przyjęte przez komisję pod przewodnictwem pani dr Iwony Kaźmierczak z Uniwersytetu Jagiellońskiego i jako jedyne nagrodzone specjalnym wyróżnieniem.

Kilka dni wcześniej Dominik zakwalifikował się do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego.  W tym konkursie brało udział 402 uczniów, do II etapu zakwalifikowało się 101, a Dominik zajął wysokie, 51 miejsce.

Za pomoc w prezentacji rysunkowej zamku Castel del Monte dziękujemy panu architektowi Jerzemu Głodkiewiczowi. Dominikowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów po włosku!  Opiekunem ucznia jest mgr Magdalena Smreczyńska.

 

Tekst i zdjęcia: I Liceum Ogólnokształcące im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu.