XV jubileuszowa edycja Nagrody im. prof. Aleksandra Gieysztora | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

XV jubileuszowa edycja Nagrody im. prof. Aleksandra Gieysztora

7 października 2013
Do 20 października 2013 roku trwa nabór kandydatów do XV, jubileuszowej edycji Nagrody im. prof. Aleksandra Gieysztora. Kandydatów mogą zgłaszać instytucje kultury - państwowe, samorządowe oraz pozarządowe. Wyróżnienie przyznawane jest przez Fundację Kronenberga przy Citi Handlowy osobom działającym na rzecz ochrony i promocji polskiego dziedzictwa kulturowego w kraju i za granicą.

Laureata XV jubileuszowej edycji Nagrody im. prof. Aleksandra Gieysztora poznamy w lutym 2014 podczas uroczystej gali na Zamku Królewskim w Warszawie.

Wyróżnienie przyznawane jest w następujących dziedzinach: działalność muzealna, konserwatorska, archiwalna i biblioteczna; utrwalanie i ochrona polskiego dziedzictwa kulturowego za granicą.

Zgłoszenia należy dokonać za pośrednictwem elektronicznego formularza dostępnego pod adresem www.nagrodagieysztora.pl. Wyboru dokona Kapituła, obradująca pod przewodnictwem prof. Andrzeja Rottermunda, w której skład wchodzą członkowie Rady i Zarządu Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy.

Dodatkowe informacje można uzyskać na stronie internetowej www.citihandlowy.pl.