Zawody o Mistrzostwo Polski w modelarstwie lotniczym kategorii F1E -szybowce sterowane mechanicznie | Wiadomości

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Zawody o Mistrzostwo Polski w modelarstwie lotniczym kategorii F1E -szybowce sterowane mechanicznie

16 września 2013

W dniu 08 września br. przy pięknej pogodzie w Toszku koło Gliwic odbyły się zwody o Mistrzostwo Polski w modelarstwie lotniczym kategorii F1E (szybowce sterowane mechanicznie), w grupach wiekowych junior młodszy i junior.

Zawodnicy z naszego miasta odnieśli sukces. W kategorii junior młodszy Wicemistrzostwo Polski indywidualnie zdobyła Maria Jarkiewicz, jak również drużyna w składzie Maria Jarkiewicz, Kacper Gromala i Piotr Budzyk wywalczyła srebro. Juniorzy z kolei po ciężkim boju zdobyli brązowy medal. W składzie tej drużyny wystartowali: Maria Jarkiewicz, Kacper Gromala, Jan Kabaciński.


Po zakończeniu rywalizacji uroczystość dekoracji i wręczenia upominków zawodnikom odbyła się na zamku w Toszku.

Wszyscy zawodnicy są członkami Aeroklubu Nowotarskiego i uczestnikami zajęć z modelarstwa lotniczego w Powiatowym Centrum Kultury w Nowym Targu, gdzie pod okiem doświadczonego instruktora pana Bogdana Kudasa projektują, budują swoje modele i uczą się zasad aerodynamiki.


Specjalne podziękowania i puchar z rąk członka komisji modelarskiej przy Aeroklubie Polskim Wiesława Dziuby, za dobre wyniki i szczególny czas poświęcony dzieciom i młodzieży, otrzymał pochodzący z Nowego Targu wychowanek tutejszego Powiatowego Centrum Kultury (dawniej Młodzieżowy Dom Kultury) a obecnie mieszkającego w Limanowej ,gdzie prowadzi modelarnie pan Fryderyk Borowicz.


Tekst i zdjęcia Fryderyk Borowicz.