Ogłoszenie Konkursu ofert pn. „Bezpieczni bo zaszczepieni, na wybór realizatora/realizatorów Programu polityki zdrowotnej dotyczącego profilaktyki zakażeń meningokokowych w Małopolsce na lata 2020-2027 w 2023 r.” na terenie Gminy Szaflary | Urząd

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Ogłoszenie Konkursu ofert pn. „Bezpieczni bo zaszczepieni, na wybór realizatora/realizatorów Programu polityki zdrowotnej dotyczącego profilaktyki zakażeń meningokokowych w Małopolsce na lata 2020-2027 w 2023 r.” na terenie Gminy Szaflary

data wystawienia: 13.09.2023
status: zamknięte

 

Załącznik Nr 2

do Uchwały Nr 467/IX/2023

Zarządu Powiatu Nowotarskiego

z dnia  12 września 2023 r.

 

Ponowne Ogłoszenie

Konkursu ofert pn. „Bezpieczni bo zaszczepieni, na wybór realizatora/realizatorów Programu polityki zdrowotnej dotyczącego profilaktyki zakażeń meningokokowych  w Małopolsce na lata 2020-2027 w 2023 r.” na terenie Gminy Szaflary.

 

  1. Przedmiot konkursu

Przedmiotem konkursu jest wybór realizatorów/realizatora programu polityki zdrowotnej o nazwie:

Program polityki zdrowotnej dotyczący profilaktyki zakażeń meningokokowych w Małopolsce na lata 2020-2027, zwany dalej Programem.

 

  1. Rodzaj Zadania

 

  1. Program będzie realizowany przez Powiat Nowotarski na podstawie niewyłącznej, nieodpłatnej umowy nr 12/PS.IV/23 zawartej w dniu 4 lipca 2023 r.

 

  1. Program wraz z opinią AOTM stanowi załącznik nr 1 do niniejszego ogłoszenia.

 

  1. Materiał powstał w ramach realizacji programu zdrowotnego pn.: Program polityki zdrowotnej dotyczący profilaktyki zakażeń meningokokowych w Małopolsce na lata 2020-2027 – zlecony i opracowany ze środków finansowych Województwa Małopolskiego.

 

  1. Autorem utworu jest dr hab.n. med. Hanna Czajka.

 

  1. Program otrzymał pozytywna opinię Prezesa Agencji Oceny Technologii Medycznych     i Taryfikacji (AOTMiT) nr 14/2020 z dnia 12 marca 2020 r.

 

  1. Zlecenie zadań w ramach realizacji Programu, odbywać się będzie poprzez udzielenie finansowania wybranym w konkursie podmiotom leczniczym, spełniającym wszystkie określone w niniejszym ogłoszeniu warunki konkursowe.

 

  1.  Cel realizacji Programu

 

Realizacja Zadania nastąpi zgodnie z zakresem opisanym w wariacie 3 programu polityki zdrowotnej dotyczącego profilaktyki zakażeń meningokokowych w Małopolsce na lata 2020-2027, zwanego dalej Programem.

 

 

 

 

  1. Zakres realizacji zadania Programu

 

  1. Program szczepień przeciwko zakażeniom meningokokowym typu B skierowany jest do  dzieci do 2 lat (urodzone w 2021 r.), w tym kończących w danym roku kalendarzowym 2 lata zamieszkałych na terenie Powiatu Nowotarskiego w Gminie Szaflary, z uwzględnieniem bieżących rekomendacji wydawanych przez Głównego Inspektora Sanitarnego i inne organy administracji publicznej w związku ze stanem niebezpieczeństwa spowodowanym przez koronawirusa SARS-CoV-2 na terenie Polski, których nie można było przewidzieć w dniu podpisania niniejszej umowy oraz zapewnieniem środków ochronnych wymaganych dla utrzymania bezpieczeństwa.
  2. Poprzez „placówki sprawujące całodobową opiekę nad dziećmi pozbawionymi opieki rodzicielskiej” należy rozumieć placówki opiekuńczo-wychowawcze oraz rodzinne domy dziecka, zgodnie z ustawą z dnia 9 czerwca 2011 r. o wspieraniu rodziny  i systemie pieczy zastępczej tj. (Dz. U. z 2022 r. poz.447).
  3. Poprzez żłobki i kluby dziecięce należy rozumieć placówki sprawujące opiekę nad dziećmi do lat 3, zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi  w wieku do lat 3 tj. (Dz. U. z 2023 r. poz. 204).
  4. Zakres przedmiotowy Programu obejmuje wykonanie szczepień ochronnych poprzedzonych każdorazowo badaniem lekarskim kwalifikującym dzieci do szczepienia wraz z odnotowaniem wykonania świadczenia w stosownej dokumentacji. Wymagane będzie również uzyskania zgody rodziców/opiekunów prawnych dzieci na ich wykonanie wraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych zgodnie z obowiązującymi przepisami w tym zakresie.
  5. Szczepienie wykonywane jest przy użyciu preparatu szczepionkowego przeciw meningokokom typu B.
  6. Szczepienia powinny być udzielane na terenie Powiatu Nowotarskiego.
  7. Przewidywana łączna liczba dawek szczepionek planowana do wykonania w ramach realizacji Programu wynosi 140, w tym dla dzieci zamieszkałych na terenie Gminy Szaflary – 26 dawek.
  8. W przypadku braku możliwości zaszczepienia dzieci w wieku do lat 2, z  przyczyn niezależnych od Powiatu dopuszcza się możliwość, począwszy od dnia 25 września 2023 roku przeznaczenie wolnych dawek szczepionki i wykonania szczepień dla innych dzieci, o których mowa w wariancie 4 programu, w szczególności gdyby zaistniała konieczność wykorzystania wolnych dawek szczepionki w przypadku niskiej frekwencji wśród populacji, dla której program jest przeznaczony w pierwszej kolejności tzn. przewidzianej w wariantach 1-3.
  9. Realizatorem/realizatorami Programu na terenie jednej gminy może być jeden lub więcej podmiotów leczniczych, które obejmują szczepieniami dzieci zapisane na listę lekarzy pierwszego kontaktu do tych podmiotów, ale także pozostałe dzieci z danej gminy, jeżeli na jej terenie funkcjonują inne podmioty, które nie przystąpiły do konkursu. Jeżeli realizatorem programu na terenie jednej gminy jest jeden podmiot, wówczas obejmuje szczepieniami dzieci zamieszkałe na terenie danej gminy, w tym dzieci zapisane do lekarza pierwszego kontaktu u innych świadczeniodawców na terenie danej gminy. Powyższe dotyczy również sytuacji, gdy jeden podmiot składa ofertę i zostanie wybrany do realizacji programu na terenie więcej niż jednej gminy.
  10. Realizator/realizatorzy programu zobowiązani będą do wykonania szczepień wg schematu – zgodnie z charakterystyką zastosowanego produktu leczniczego CHPL. Szczepienia każdorazowo poprzedzone będą kwalifikacją lekarską i wykonywane przez osobę uprawnioną do podania szczepionki zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
  11. Szczegółowe warunki realizacji programu określi umowa zawarta przez Powiat Nowotarski z wybranym realizatorem/realizatorami Programu.
  12. Do zadań wybranych realizatorów Programu należy:
  1. Powiadamianie (telefoniczne lub pisemne/bezpośrednie) rodziców dzieci o realizacji programu szczepień przeciwko meningokokom typ B, oraz ustalenie terminarza wykonywania szczepień;
  2. W przypadku, gdy na terenie danej gminy jest jedynym realizatorem programu, do jego zadań należy nawiązanie współpracy z podmiotami leczniczymi posiadającymi w swej strukturze jednostki podstawowej opieki zdrowotnej wraz z punktem szczepień i działającymi na terenie poszczególnych gmin z Powiatu Nowotarskiego w celu promocji programu szczepień przeciwko meningokokom typ B, prowadzenia kampanii edukacyjnej oraz informowania rodziców  o możliwości zaszczepienia dzieci;
  3. Zakup preparatu medycznego przeciwko meningokokom typ B, zatwierdzonego  i dopuszczonego do obrotu w Polsce;
  4. Przeprowadzenie szczepień przeciwko meningokokom typ B po uprzedniej kwalifikacji lekarskiej;
  5. Prowadzenie stosownej dokumentacji medycznej oraz innych danych określonych w umowie;
  6. Obsługa platformy rejestracyjnej Zdrowa Rodzina podczas całego okresu realizacji programu;
  7. Prowadzenie kampanii informacyjno-edukacyjnej w zakresie przedmiotu programu, we współpracy za Starostwem Powiatowym w Nowym Targu – Wydziałem Bezpieczeństwa i Polityki Społecznej.

 

  1. Realizatorzy Programu zobowiązani są do zapewnienia realizacji szczepień przez fachowych pracowników medycznych posiadających stosowne wykształcenie                i uprawnienia zawodowe. Realizator ponosi wyłączną odpowiedzialność wobec Powiatu Nowotarskiego, jak również wobec osób trzecich, na rzecz których udzielał będzie przedmiotowych świadczeń.

 

  1. Realizator/realizatorzy programu, zapewni dostępność architektoniczną, cyfrową oraz informacyjno-komunikacyjną, osobom ze szczególnymi potrzebami, co najmniej w zakresie określonym przez minimalne wymagania, o których mowa w art. 6 ustawy z dnia 19 lipca 2019 r. o zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami tj. (Dz.U. z 2022 r. poz. 2240).

 

  1. Realizator/realizatorzy programu będą uwzględniać wskazania zawarte w deklaracji nr 2/19 Sejmiku Województwa Małopolskiego z dnia 30 września 2019 r. w sprawie przyjęcia zobowiązania Małopolska wolna od plastiku, dotyczące między innymi korzystania z papieru pochodzącego z recyklingu przy wysyłce pism, raportów, rozliczeń.

 

  1. Zważywszy, że program finansowany jest ze środków publicznych realizator/realizatorzy programu zobowiązani są do nie podejmowania działań, które mogłyby wzbudzić obawy o brak obiektywizmu wobec produktów leczniczych lub wyrobów medycznych.

 

  1. Termin realizacji zadania

 

Zadania objęte konkursem ofert realizowane będą w terminie od dnia zawarcia umowy do dnia 12 grudnia 2023 r.

 

  1. Wymagania stawiane oferentom niezbędne do realizacji programu

 

  1. Oferty na realizację programu mogą składać podmioty lecznicze w rozumieniu ustawy z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej tj. ( Dz.U. z 2023 r. poz. 991), spełniające wymagania formalne i merytoryczne niezbędne do realizacji programu.

 

  1. Wymaganie formalne stawiane Realizatorowi:
  1. Wpis do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą wskazanego       w ustawie z dnia 15 kwietnia 2011 r. o działalności leczniczej;
  2. Złożenie oferty w wersji papierowej na wskazanym formularzu ofertowym, prawidłowo wypełnionym i kompletnym (wymogi odnośnie uznania prawidłowości i kompletności oferty określa pkt. VIII i IX Ogłoszenia konkursu ofert).

 

  1. Dokumenty wymagane od oferentów (załączniki do oferty):
  1. Zaświadczenie o wpisie do rejestru podmiotów wykonujących działalność leczniczą albo aktualny wydruk z rejestru podmiotów leczniczych;
  2. Aktualny odpis z Krajowego Rejestru Sądowego lub inny właściwy dokument stanowiący o podstawie działalności oferenta np.: wydruk z CEiDG, wystawiony nie wcześniej niż 3 miesiące przed upływem terminu składania ofert;
  3. Pełnomocnictwo do podpisania oferty, o ile umocowanie do reprezentowania oferenta nie wynika z innych dokumentów załączonych przez oferenta.

 

  1. Oświadczenia wymagane od oferentów:
  1. Oświadczenie o nie zaleganiu z należnościami względem ZUS i urzędu skarbowego;
  2. Oświadczenie o zapoznaniu się z treścią ogłoszenia konkursu ofert na wybór realizatora/realizatorów zadania Bezpieczni bo zaszczepieni pn. Program profilaktyki zdrowotnej dotyczący zakażeń meningokokowych w Małopolsce na lata 2020-2027 realizowanego przez Powiat Nowotarski w 2023 r. zawierającego szczegółowe warunku konkursu ofert
  3. Oświadczenie, że oferent zobowiązuje się do wykonywania świadczeń obejmujących zakres przedmiotowy konkursu na terenie Gmin Powiatu Nowotarskiego, w zakresie określonym w umowie oraz ponoszenia wyłącznej odpowiedzialności za świadczenia wykonane w ramach programu, zarówno wobec Zleceniodawcy jak i wobec osób trzecich, na rzecz których udzielał będzie przedmiotowych świadczeń;
  4. Oświadczenie, że oferent zapewni poufność przetwarzanych danych osobowych wszystkich uczestników programu z zachowaniem wymogów określonych                     w szczególności w ustawie z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych tj. (Dz.U. z 2019 poz. 1781) oraz rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679  z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, publ. Dz.U.UE.L.2016.119.1),
  5. Oświadczenie, że jako podmiot leczniczy jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone przy udzielaniu świadczeń zdrowotnych.

Uwaga: wzór oświadczenia stanowi załącznik do formularza ofertowego.

 

  1. Wymagania merytoryczne:
  1. posiadanie w strukturze jednostki podstawowej opieki zdrowotnej, w tym gabinetu lekarskiego do konsultacji dzieci objętych działaniami programu wraz z punktem szczepień, spełniającego pod względem warunków i wyposażenia wymogi określone w obowiązujących przepisach prawa i pozwalającego na przeprowadzenie badań oraz szczepień w sposób nie kolidujący z bieżącą działalnością podmiotu.
  2. zapewnienie udzielenia świadczeń zdrowotnych wyłącznie przez osoby wykonujące zawód medyczny oraz spełniające wymagania zdrowotne określone w odrębnych przepisach w tym: zatrudnionych lekarzy pediatrów, lekarzy specjalizujących się w dziedzinie pediatrii, pielęgniarek absolwentek kursu specjalistycznego dotyczącego szczepień ochronnych,
  3. posiadanie sprzętu komputerowego i oprogramowania umożliwiającego gromadzenia i przetwarzania danych uzyskanych w trakcie realizacji Programu
  4. posiadanie sprawnej linii telefonicznej.

 

 

  1. Wysokość środków finansowych przeznaczonych na realizację zadania

 

  1. Wysokość środków finansowych przeznaczonych na jedną dawkę, w tym koszt szczepionki i usługi związanej z jej podaniem, wynosi maksymalnie 392,00 zł brutto oszacowanej według aktualnie obowiązującego stanu wiedzy i oferty dostępnych produktów medycznych.
  2. Koszt całkowity realizacji Programu to iloczyn  maksymalnego kosztu jednostkowego brutto i liczby dawek szczepionek wskazanych w pkt. IV p pkt 7 niniejszego ogłoszenia, który wynosi 54 880,00 zł brutto, natomiast dla Gminy Szaflary całkowity koszt realizacji Programu wynosi 10 192,00 zł brutto.
  3. Jeżeli wydatkowane środki finansowe przypadające na jedną dawkę i usługi związane    z jej podaniem (tj. koszt jednostkowy wynikający z oferty)  będą niższe niż poziom wskazany w pkt.1, ulegnie zwiększeniu planowana liczba dawek szczepionek wskazanych w pkt. IV p pkt. 7, przy czym koszt całkowity realizacji Programu określony w p pkt. 2 nie podlega zwiększeniu.
  4. Jeżeli Realizator zaoferuje wyższy koszt jednostkowy brutto niż wskazany w pkt 1, jego oferta zostanie odrzucona.

 

 

  1. Termin, miejsce składania i otwarcia ofert

 

  1. Ofertę należy sporządzić na wymaganym formularzu ofertowym wg wzoru stanowiącego załącznik Nr 2 do niniejszego ogłoszenia w formie pisemnej i złożyć w zamkniętej kopercie  w Starostwie Powiatowym w Nowym Targu ul. Bolesława Wstydliwego 14, 34-400 Nowy Targ, w terminie do dnia 26 września 2023 roku z dopiskiem: „Oferta na realizację Programu – „Programu polityki zdrowotnej dotyczącego profilaktyki zakażeń meningokokowych w Małopolsce na lata 2020-2027 w 2023 r.” – NIE OTWIERAĆ
  2. Każdy oferent może złożyć tylko jedną ofertę na jedną lub więcej części przedmiotu konkursu.
  3. Decyduje data wpływu oferty do siedziby Starostwa Powiatowego w Nowym Targu, ul. Bolesława Wstydliwego 14 potwierdzona pieczęcią wpływu, a nie data stempla pocztowego.
  4. Złożone oferty podlegają ocenie formalnej i merytorycznej.
  5. Złożenie oferty nie jest równoznaczne z zapewnieniem przyznania finansowania.
  6. Oferty złożone po wyznaczonym terminie nie będą rozpatrywane.
  7. Oferent ponosi wszelkie koszty związane z przygotowaniem i złożeniem oferty.
  8. Otwarcie ofert nastąpi w dniu  27 września 2023 r.. Otwarcie ofert jest niejawne.
  9. Zamawiający w terminie 2 dni od momentu otwarcia ofert opublikuje na stronie www.nowotarski@pl wykaz złożonych ofert.

 

  1. Zasady, tryb i kryteria wyboru ofert

 

  1. Złożone oferty zostaną rozpatrzone pod względem formalnym i merytorycznym przez Komisję Konkursową, powołaną w tym celu przez Zarząd Powiatu Nowotarskiego.
  2. Ocena formalna polega na sprawdzeniu kompletności i prawidłowości oferty.
  3. Oferta jest uznana za kompletną, jeżeli dołączone zostały wszystkie wymagane załączniki.
  4. Załączniki muszą spełniać wymogi ważności, tzn. muszą być podpisane przez osoby uprawnione do składania oświadczeń woli i spełniać następujące warunki:
  1. W przypadku załączników składanych w formie kserokopii każda strona załącznika winna być potwierdzona za zgodność z oryginałem przez osoby uprawnione;
  2. Jeżeli osoby uprawnione nie dysponują pieczątkami imiennymi każda strona winna być podpisana pełnym imieniem i nazwiskiem z zaznaczeniem pełnionej funkcji;
  3. Każda strona opatrzona winna być także datą potwierdzenia zgodności z oryginałem.
  1. Wszystkie pola oferty muszą zostać wypełnione. Formularz ofertowy nie może być zmodyfikowany poprzez usuwanie pól. W miejscach, które nie odnoszą się do oferenta należy wpisać „ nie dotyczy”.
  2. Oferta, aby została uznana za prawidłową musi spełniać następujące kryteria:
  1. Oferent jest uprawniony do udziału w konkursie;
  2. Oferta złożona jest na właściwym formularzu, prawidłowo wypełnionym, uzupełniona w języku polskim;
  3. Oferta złożona jest w wymaganym terminie;
  4. Planowane do realizacji działania są zgodne z przedmiotem konkursu;
  5. Oferta musi być czytelna.
  6. Termin realizacji zadania jest zgodny z terminem wymaganym w ogłoszeniu konkursu ofert;
  7. Oferta musi być podpisana przez osoby uprawnione. Podpisy muszą być czytelne lub opatrzone pieczęcią imienną.
  8. Wszystkie strony oferty muszą być ponumerowane.
  1. Oferty nie spełniające wymagań, określonych w ust. 3- 6, czyli niekompletne i/lub  nieprawidłowe podlegają odrzuceniu.
  2. Ocena merytoryczna ofert będzie dokonywana pod kątem spełniania wymagań stawianych oferentom w pkt. VI ust.3 (wymagania merytoryczne) niniejszego Ogłoszenia konkursu ofert. W tym zakresie ocena dokonywana jest na podstawie kryterium spełnia/nie spełnia.
  3. Oferty spełniające wymagania formalne i merytoryczne podlegają ocenie na podstawie następującego kryterium:
  1. Oceny jednostkowego kosztu brutto tj. proponowanej przez oferenta ceny jednostkowej brutto uwzględniającej: badanie lekarskie, wykonanie szczepienia oraz koszt 1 dawki szczepionki
  2. Przyznanie punktów w ramach tego kryterium oblicza się zgodnie z poniższym wzorem:

 

                najniższa cena jednostkowa ofertowa

C = -------------------------------------------------------------- x 100 pkt

                                     cena jednostkowa oferty badanej

 

    Maksymalna liczba punktów, jaką może uzyskać oferent wynosi 100 pkt.

 

  1. Za ofertę najkorzystniejszą zostanie uznana oferta z najwyższą ilością uzyskanych punktów przyznanych zgodnie z kryterium określonym w ust.9.
  2. Rekomendację do dofinansowania uzyskuje oferent/oferenci, spełniający wymagania formalne i wymagania merytoryczne oraz którzy zdobędą najwyższą liczbę punktów przy ocenie jednostkowego kosztu całkowitego dokonanej oddzielnie dla każdej części programu, o których mowa w pkt IV ust. 7.
  3. Komisja Konkursowa po rozpatrzeniu ofert pod względem formalnym i merytorycznym przygotowuje dla Zarządu Powiatu Nowotarskiego wykaz wszystkich ofert wraz z punktacją, a także wskazuje realizatorów którym rekomenduje finansowanie.
  4. Jeżeli postępowanie konkursowe nie doprowadziło do wyboru realizatora programu, Komisja Konkursowa przedstawia Zarządowi Powiatu wniosek o zamknięcie konkursu w całości bądź części.
  5. Decyzję o wyborze ofert i przekazaniu środków podejmuje Zarząd Powiatu Nowotarskiego w formie uchwały.
  6. Dla uchwały Zarządu Powiatu Nowotarskiego w sprawie wyboru oferty i przekazania środków nie stosuje się trybu odwołania.
  7. Oferty wraz z pozostałymi dokumentami nie są zwracane oferentowi.
  8. Termin związania ofertą ustala się na 30 dzień od dnia, w którym upłynął termin składania ofert.
  9. Z wybranymi w drodze konkursu ofert realizatorami zostaną zawarte stosowne umowy, uwzględniające  warunki wykonywania świadczeń zawarte w przedłożonych ofertach.

 

 

  1. Zmiany w konkursie ofert

 

  1. W szczególnie uzasadnionych przypadkach, przed terminem składania ofert, Zarząd Powiatu Nowotarskiego może zmienić lub zmodyfikować wymagania i treść dokumentów konkursowych, o czym niezwłocznie poinformuje poprzez umieszczenie stosownych informacji na tablicy ogłoszeń Starostwa Powiatowego w Nowym Targu, na stronie internetowej Powiatu Nowotarskiego oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Starostwa Powiatowego w Nowym Targu.
  2. Zarząd Powiatu Nowotarskiego zastrzega sobie prawo do:
  1. Odwołania konkursu ofert, przedłużenia terminu składania ofert oraz przedłużenia terminu rozstrzygnięcia konkursu bez podania przyczyny;
  2. Odstąpienia od realizacji programu z przyczyn obiektywnych;
  3. Przesunięcia terminu rozpoczęcia realizacji umowy z oferentem z przyczyn obiektywnych (m.in. konieczność dokonania zmian w budżecie)
  1. Dodatkowe informacje na temat konkursu można uzyskać pod nr tel. 18 266 13 37 lub mailowo: bezpieczenstwo@nowotarski.pl . Osobą uprawnioną do kontaktu jest Pani Magdalena Gał Inspektor w Wydziale Polityki Społecznej i Bezpieczeństwa Starostwa Powiatowego w Nowym Targu.

 

  1. Postanowienia końcowe.

 

  1. W związku z rozpoczęciem stosowania z dniem 25 maja 2018 r. Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 216/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO) uprzejmie informujemy, iż oferentowi będą przysługiwać określone prawa związane z przetwarzaniem Państwa danych osobowych przez Starostwo Powiatowe w Nowym Targu.
  2. Administratorem danych osobowych jest Starostwo Powiatowe w Nowym Targu,  34-400 Nowy Targ ul. Bolesława Wstydliwego 14.
  3. Dane kontaktowe Inspektora Ochrony Danych: iod@nowotaski.pl.
  4. Dane osobowe są przechowywane przez okres, który wymagany jest do osiągnięcia celu, dla którego zostały zebrane. Po zakończeniu wspomnianego okresu, dane przechowywane będą jedynie w formie archiwalnej przez okres wymieniony w przepisach prawa, zgodnie z instrukcją kancelaryjną. Jednocześnie informujemy, że podanie danych jest dobrowolne, a także przypominamy, że przysługuje Państwu prawo do:
  1. Dostępu do treści danych osobowych oraz ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania oraz o prawie do wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania;
  2. Do przenoszenia danych;
  3. Wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych;
  4. Wycofania zgody na przetwarzanie tych danych w każdym czasie, bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.
  1. Na podstawie danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje, w tym nie stosuje się profilowania.