Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej "Szukałem Was..." | Kalendarium

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej "Szukałem Was..."

Termin
11 kwietnia – 12 maja 2019
Zdjęcie 1

Burmistrz Miasta Zakopane zaprasza do udziału w XIV Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej „Szukałem Was…”, który odbędzie się w dniach 10-12 maja 2019. Jest to 40-lecie pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski, która przyczyniła się do powstania Solidarności i odzyskania pełni wolności przez nasz kraj.

Festiwal Twórczości Chrześcijańskiej jest świętem młodości i kultury. W 1997 roku Ojciec Święty Jan Paweł II przyjechał pod Tatry. Na pamiątkę tego wydarzenia co roku obchodzone są Dni Zakopanego. Podczas tego święta od kilkunastu lat także dzieci i młodzież z całej Polski spotykają się w naszym mieście, aby rozwijać swoje talenty, odpowiadając w ten sposób na jedno z ostatnich wezwań Jana Pawła II „Szukałem Was…”. Podczas festiwalowych dni poznają naukę i biografię Świętego Jana Pawła II. Uczestnicy rywalizują również o nagrody Burmistrza Zakopanego w dziedzinie muzyki, filmu, teatru i fotografii. Co roku festiwal jest odpowiedzią na papieskie słowa „Szukałem Was, teraz Wy przyszliście do mnie”. Gromadzi młodzież, która chce żyć i tworzyć w oparciu o wartości chrześcijańskie i naukę Jana Pawła II.

Organizatorem festiwalu jest Burmistrz Miasta Zakopane przy współpracy zakopiańskich Parafii, Zakopiańskiego Centrum Edukacji oraz Ruchu Młodzieży Salwatoriańskiej.

Festiwal powstał aby uczcić pamięć o dniach, kiedy największy z rodu Polaków modlił się i błogosławił mieszkańcom Podhala, wydaje się być najlepszą okazją do przypomnienia Jego postaci i nauczania. Hasłem przewodnim są słowa Jana Pawła II: "Człowiekowi potrzebne jest piękno krajobrazu", które zostały wypowiedziane podczas mszy świętej w Nowym Targu 8 czerwca 1979 r.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: https://www.zakopane.pl/strefa-turystyczna/kultura/festiwale/festiwal-tworczosci-chrzescijanskiej-szukalem-was