Czarodzieje techniki i magia optyki w Metalce | Multimedia

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Czarodzieje techniki i magia optyki w Metalce

17 czerwca 2013

Przez sześć dni przebywali w Zespole Szkół Technicznych i Placówek uczniowie z Josef Durler Schule z Rastatt, aby wspólnie realizować projekt z zakresu elektrotechniki a także poznać nasz kraj.

Uczniowie wykonali magiczne lustro, które wykrywało podchodzącą osobę a wtedy układ procesorowy odtwarzał losowo nagranie dotyczące wyglądu. W pracy projektowej wykorzystano programowanie sterowników PLC, znajomość czujników optycznych oraz zaprogramowano syntezator mowy.

Goście zwiedzili Kraków, Zakopane, byli w obozie zagłady w Auschwitz. Dużą atrakcją był spływ przełomem Dunajca.

Wymianie towarzyszyło mnóstwo atrakcji i wspólnych wypadów przygotowanych także przez rodziny przyjmujące gości z Niemiec w swoich domach. Wszystkim bardzo spodobało się zarówno nasze miasto, szkoła jak i cały region Małopolski. Wspólne wyjazdy sprzyjały integracji i wymianie wzajemnych doświadczeń. Przyjaźnie, które nawiązują się pomiędzy młodymi ludźmi podczas takich wymian trwają latami.

Projekt był współfinansowany przez Polsko Niemiecką Współpracę Młodzieży oraz Radę Rodziców ZSTiP.Tekst i zdjęcia: Zespół Szkół Technicznych i Placówek w Nowym Targu