Dzień dziecka w Szkole Specjalnej dla Dzieci Niewidomych w Rabce-Zdroju | Multimedia

Menu dodatkowe

Na skróty

Ustawienia

Wersja językowa

Wyszukiwarka

Treść strony

Dzień dziecka w Szkole Specjalnej dla Dzieci Niewidomych w Rabce-Zdroju

19 czerwca 2013

Czerwiec to piękny miesiąc, który rozpoczyna się Dniem Dziecka. Z tej okazji 13 czerwca br. uczniowie klasy 1G I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego w Nowym Targu odwiedzili najmłodszych wychowanków Szkoły Specjalnej dla Dzieci Niewidomych w Rabce- Zdroju – Filia Opieki nad Ociemniałymi. W ramach tego spotkania młodzież I LO przygotowała słuchowisko teatralno – muzyczne.


"Jaka to dziewczynka, ma roboty wiele?

A na pięknym balu gubi pantofelek?

Miłość księcia i królestwo jej się należało

Bo ogromne serce miała, chociaż stopkę małą."

Tymi oto słowami wszyscy uczestnicy spotkania zostali zaproszeni do zwiedzania kolorowego świata bajek, pełnego fantazji i przygód.


Dzieciaki razem z Bestią mogły zrywać kwiatki dla pięknej Belli, a ze Złotowłosą wybrać się na długi spacer do białej chatki niedźwiadków, położonej na skraju lasu. Trzy małe świnki szukające szczęścia w życiu udowodniły, że pracowitość, wytrwałość i solidność w wykonywaniu zadań i obowiązków są bardzo ważne. Nadana została audycji z „Ptasiego Radia”, a przy tej okazji milusińscy mogli poćwierkać, poświstać, pokukać, pokwilić, pitpilitać i pimpilić. Wszyscy zebrani zasłuchali się również w piękne legendy o Krakowie i hejnale z wieży Mariackiej. Nie mogło także zabraknąć wspólnego śpiewu piosenek. Całość przygotowanego programu artystycznego została nagrodzona brawami. Niespodzianką, kończącą spotkanie były łakocie i upominki dla uczniów Szkoły Specjalnej. Wsłuchani w bajki, rozśpiewani i obdarowani słodkościami, wszyscy mogli poczuć się jak dzieci. Atmosfera zabawy, dobry humor i pamiątkowe fotografie sprawiły, że dzień należał do wyjątkowych i udanych.


Życzymy wszystkim dzieciom, tym małym i tym dużym, aby w ich życiu było jak najmniej zmartwień i jak najwięcej radości.

Opiekunowie: J. Frączek i W. GrzybekTekst i zdjęcia: I LO w Nowym Targu.